petak, 30. prosinca 2011.

Kako se taj covjek bori za moje interese!

Majko moja mila, ne dozvoli da se ovaj bori i brine za moje dohovno i ovozemaljsko bistvovanje i postojanje, jer ako ovako nastavi nedo dragi Allah dz.s. ne pise nam se dobro. 

Obratite paznju na datum, satnicu (30.12.2011.g. PETAK U 12:05

Fahrudine Radoncicu, bosnjaci - muslimani, petkom u ta doba idu na dzumu, idu u dzamiju na grupni namaz, to nam nije samo obaveza, to je nama bosnjacima, bosancima islamske vjeroispovjsti i tradicija postalo. Ako ovako mislim i brines se o mom ovozemaljskom i mom duhovnom miru, kukala nam majka!


Kratki tecaj: kako se organizuju naruceni protesti?!

Jucer poslije Novogodisnje PRESS konferencije Stranke Demokratske Akcije, grupa pripadnika otpustenih pripadnika Oruzanih snaga BiH organizovano se okupila pred zgradom Centrale SDA, kako bi izrazila svoje negodovanje jer su inicijativom te iste sramoten SDA ugradjeni u drzavni Zakon, kao jedine penzionere koji ce penziju primati od Drzave, a ne od netiteta, kao svi ostali penzioneri u BiH!

Kako ih (SDA) nije stid, da se bore da se ti isti pripadnici OS BiH ugradje tj da se samo zbog njih izbore za samostalni Zakon, kako su se usudili da se bore za prava otpustenih boraca, sram ih i stid bilo, kako su samo bezobrazni ti SDA-ovci. 

Umjesto da se bore i brinu za prava aktivnih pripadnika OS BiH, oni se brinu i bore za prava otpustenih, pa jos i pored SDP-a i oba HDZ-a i onih iz CENTITETA, oni se bore za njih, pa sram ih bilo, pored daleko zasluznijih za njihova prava, daleko obligatornijih, daleko vise pordrzavanih i na izborima izglasanim predstavnicima SDP-a, oni, SDA-ovci se bore za prava otpustenih pripadnika OS BiH. Kako ih nije stid da se bore za Drzavu, za narod, za te iste pripadnike, sram ih i stid bilo. Mozda je jedina greska tih bestidnika iz SDA, ta sto se nisu borili za COVJEK, vec se bore za NAROD. Mozda bi trebali poput Zlaje da ih poredimo sa nekim tamo iz Banja Luke koji kamenuju ljude prilikom otvaranja radova na Ferhadiji dzamiji, "MOJ MUNJA, OVAKVI ISTI SU ME GADJALI I U BANJOJ LUCI"!

Kako te "klempo" po navodu otpustenih pripadika OS BiH, nije stid da se boris za mene, a ja nemam nista, nista osim telefona od par stotina maraka, prikljucenog mobilnog intereneta na istom, nemam hljeba u kuci, jer nemam para, ali zato imam para za cigare, imam para da se odem osisati, srediti se da pred dogovorenim kamerama izgleda lijepo i razgalamljeno....

A opet od tog istog "klempe" koji im je inicirao i izborio se za njihova prava traze da im ta prava sam bez pitanja drugih i drugacijih da i "klempo" treba da klepi usima i da se povinuje nerazuminim, neutemeljenim i nerealnim zahtjevima upucenim"klempi"... pa dokle ce ici ovaj ljudski bezobrazluk... ima li kraja tome svemu... MOZETE LI SE POGLEDATI U OGLEDALO VISE... ili ste i ogledalo razbili...

SVE SE VIDI SVE SE ZNA, KAD SE SKUP DOGOVORI SA AVAZOM, ALFOM I FAHROM RADONCICEM !!!

Dobro dosli u kuhinju SBB-a!

četvrtak, 29. prosinca 2011.

Opet je morala SDA da sredjuje stvari!

Da je nema , trebalo bi je izmisliti. 
Ovo su rijeci gradjana o politici koju zagovara i provodi Stranka Demokratske Akcije, koje se sire sarajevskim mahalama, sto ukazuje na cinjenicu da je politika korak po korak, ali stalnih koraka naprijed, jedina ispravna i najbolja politika kako za BiH tako i za njene narode i gradjane!




Jucer se jos jednom pokazalo da je SDA najpotrebnija stranka u BiH i za BiH. Na jucerasnjem sastanku predstavnika 6 politickih stranaka dogovoreno je Vijece ministara BiH, a u samoj preraspordjeli ministarstava i agencija SDA je pokazala da joj je ipak najvise stalo do postizanja dogovora i formiranja drzavne vlade.



Najbolji pokazatelj svega toga je tekst i izjave ucesnika objavljen na portalu sarajevo-x.com koji prenosim u cjelosti:



"Nakon više od 14 mjeseci, šest lidera vodećih bh. stranaka postigli su dogovor o sastavu Vijeća ministara BiH i dogovor o usaglašavanja teksta zakona o popisu stanovništva, sistemu državne pomoći i budžetu institucija. Ime mandatara Vijeće ministara nije otkriveno, ali je o rezultatima dogovora Predsjedništvo BiH već obaviješteno te će ime kandidata biti poznato sutra do 12 sati, a nakon konsultacija unutar stranke koja je dobila mjesto predsjedavajućeg Vijeća ministara - HDZBiH.

Prvi sporazum o sastavu Vijeća ministara izgleda ovako:

1. Predsjedavajući Vijeća ministara BiH bit će iz hrvatskog naroda.
2. Ministar vanjskih poslova iz bošnjačkog naroda.
3. Minsitar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa iz srpskog naroda.
4. Ministar finansija i trezora iz srpskog naroda.
5. Ministar sigurnosti iz bošnjačkog naroda.
6. Ministar pravde iz reda hrvatskog naroda.
7. Ministar civilnih poslova iz reda srpskog naroda.
8. Ministar za ljudska prava i izbjeglice iz reda hrvatskog naroda.
9. Ministar prometa i komunikacija iz reda bošnjačkog naroda
10. Ministar odbrane iz reda bošnjačkog naroda.

Jedna ministarska pozicija iz bošnjačke kvote bit će popunjena predstavnikom iz reda ostalih naroda, a jedna bošnjačka pozicija u Vijeću ministara pripast će predstavniku iz Republike Srpske.

Također je dogovoreno da direktorsko mjesto Agencije za istrage i zaštitu (SIPA) i Regulatorne agencije za komunikacije pripadne kandidatima iz srpskog naroda. Agencija za identifikacijska dokumenta, evidenciju i razmjenu podataka (IDEA) treba pripasti kandidatu iz reda bošnjačkog naroda. Direktorsko mjesto Uprave za indirektno oporezivanje pripast će kandidatu iz reda hrvatskog naroda uz dva odgovorna mjesta iz reda srpskog naroda.

Zamjenik ministra vanjskih poslova će biti iz reda srpskog naroda.
Zamjenik ministra vanjske trgovine i ekonomskih odnosa iz reda bošnjačkog naroda.
Zamjenik ministra finansija i trezora iz reda bošnjačkog naroda.
Zamjenik ministra civlinih poslova iz reda bošnjačkog naroda.
Zamjenik ministra sigurnosti iz reda hrvatskog naroda.
Zamjenik ministra pravde iz reda srpskog naroda.
Zamjenik ministra za ljudska prava i izbjeglice iz reda srpskog naroda.
Zamjenik ministra prometa i komunikacija iz reda hrvatskog naroda.
Zamjenici ministra odbrane iz reda hrvatskog i srpskog naroda.

Politički dogovor o usaglašavanju teksta zakona o popisu stanovništva podrazumijeva da ostaje tekst usvojen u Zastupničkom domu s tim da se briše član 48.

"Suglasni smo da se budžet institucija i međunarodnih obaveza postigne do kraja 2011. godine na nivou ostavrenja u tekućoj godini", kazao je Sulejman Tihić.

"Ja sam bio vječiti optimista u vezi sa ovim dogovorima. Ono što je za mene veoma važno je to da mandatara Vijeća ministara možemo sutra ili prekosutra kandidirati u Predsjedništvu i pokrenuti čitav jedan proces", kazao je Dragan Čović, lider HDZ-a BiH.

"Ono što je vrlo važno je da je bilateralnim razgovorima moguće promijeniti određene kreacije u vezi sa ovim dogovorom", dodao je Čović.

"Mislim da preovladava atmosfera kompromisa i shvatanja za odluke o BiH Meni je važno da standardnog uplitanja nema i da nije bilo intervencija stranaca", kazao je Milorad Dodik.

"Smatramo da nismo dobili ono što smo htjeli, ali ovdje niko očigledno nije dobio što je tražio", dodao je Dodik te pojasnio kako je to jedno ministarsko mjesto koje je trebao dobiti čovjek iz srpskog naroda raspoređeno na direktorska mjesta SIPA-e i RAK-a.

"Važno je da se ovo razriješilo. Mislim da će imenovanje ići veoma brzo. Mislim da je suštisnki dogovor o zakonu o popisu stanovništva, zakonu o sistemu državne pomoći, o pitanju vezanom za budžet, danas važnija tema nego tehnički dogovor o Vijeću ministara", dodao je Dodik.

"Ja sam uvjeren da ćemo u atmosferi koju smo napravili nastaviti dalje. Uložili smo napore da napravimo jedan konzenzus, ali ne treba imati iluzije. Ostaju mnogi problemi i ništa se neće čarobnim štapićem riješiti", kazao je Dodik.

"Smatram da smo na ovaj način pokazali kao odgovorni ljudi koje je narod ovdje izabrao i u svakom slučaju mislim da su pred BiH bolji dani", kazao je Božo Ljubić, lider HDZ 1990.

"Meni je žao što je trebalo ovoliko vremena da ovom uradimo. S druge strane, drago mi je da smo napravili ovaj dogovor i to ovakav dogovor koji je napravljen na vrlo jasnim zakonima koji su postavljeni pred nas", kazao je lider SDP-a Zlatko Lagumdžija.

"U razgovoru sa svojim kolegama nakon postizanja dogovora mi smo razgovarali sa pojednim članovima Predsjedništva BiH. Ja sam razgovarao sa predsjedavajućim Predsjedništva Željkom Komšićem i rekao sam da smo postigli dogovor i dao mu osnovu našeg dogovora", dodao je Lagumdžija.

Lagumdžija očekuje da HDZ izađe sa imenom predsjedavajućeg Vijeća ministara već sutra.

"Ja sam u dogovoru sa predsjednikom HDZ-a napravio jedan vrlo jasan i precizan dogovor koji govori o tome kako da u Vijeću ministara BiH i pu PS BiH SDP i HDZ imaju zajedničku saradnju", dodao je Lagumdžija na današnjoj press konferenciji nakon sastanka lidera šest stranaka.

Mladen Bosić je kazao kako su božićni i novogodišnji praznici stvorili atmosferu u kojoj je moguće razgovarati.

"Ja sam bio prijatno iznenađen što smo na početku sastanka saznali da je među stranka u FBiH napravljen bazični dogovor koji je bio kočnica za postizanje ranijeg dogovora", kazao je Mladen Bosić, lider SDS-a.

Između SDS-a i SNSD-a postoji dogovor da ukoliko dobiju tri ministarska mjesta u državnoj vladi da dva pripadnu SNSD-u i jedno SDS-u.

"Direktorska mjesta u SIPA-i i RAK-u bit će podijeljena između ove dvije stranke", dodao je Milorad Dodik.

Zlatko Lagumdžija je, prema riječima lidera HDZ-a insistirao da predsjedavajući Vijeća ministara BiH bude upravo Dragan Čović.

Na kraju pess konferencije, Milorad Dodik je kazao kako, poznavajući Lagumdžiju i onog na šta je lider SDP-a pristao u dogovoru, očekuje da Lagumdžija traži još više."




utorak, 27. prosinca 2011.

Izgubili smo garaže, trg, a građanima ne možemo obezbijediti obećane kombije

Općina Stari Grad je, neprihvatanjem rješenja o dodjeli gradskog-građevinskog zemljišta u Šahinagića ulici, višestruki gubitnik, istakao je Ibrahim Hadžibajrić, načelnik ove lokalne zajednice.
„Osim novca, izgubili smo garaže, trg, a građanima ne možemo obezbijediti obećane kombije za gradski prevoz. Izgubili smo investiciju vrijednu od oko 6,5 miliona KM“, kazao je Hadžibajrić.

• Šta je Općia izgubila neprihvata-njem Rješenja o dodjeli zemljišta u Šahinagića ulici?
Da je prošla ova odluka u budžet Općine Stari Grad direktno bi bilo uplaćeno 2.117.123 KM, a sama gra-dnja garaže minimum bi koštala oko četiri miliona KM. Riječ je o inve-sticiji od oko 6,5 miliona KM. Ovdje više nisu u pitanju samo kombiji. U pitanju su tri stvari koje je Općina izgubila: podzemne garaže, za koje se svi zaklinjemo da su jedino rješenje za saobraćaj u mirovanju, multimedijalni trg koji bi bio popločan i ukrašen zelenilom i na njemu bi se nalazila trajna bina za Baščaršijske noći i park za djecu. Ovaj trg, koji bi sigurno bio najveći u Sarajevu, ostao bi u vlasništvu Općine Stari Grad. Od novca kojeg bi Općina dobila na ime dodjele zemljišta bio sam spreman izaći pred Općinsko vijeće i predložiti kupovinu kombija, jer sam to smatrao ispravnim. Nažalost, vijećnici SDP-a bili su suzdržani. Njima su se pridružili vjećnik Naše stranke i jedan samostalni vijećnik. Na sjednici Vijeća sam inzistirao da ovaj prijedlog ide na glasanje. Već godinu govorimo o projektu koji je od interesa za lokalnu zajednicu i šire. Obećao sam i ljudima da ćemo uzeti kombije. Bio sam spreman da snosim sve posljedice. Pričati o konce-sijama je najveća  glupost. U materijalu za vijećnike jasno smo pokazali da se pozivamo na Zakon o građevinskom zemljištu FBiH. Nisam čovjek koji je želio da dezavuiše vijećnike, koji su zakonodavno tijelo. U tom slučaju učinio bih krivičnu djelo. Ovo je bilo u interesu naroda kao i do sada svi realizovani projekti, koji su vidljivi na terenu.

Koncesije

• Šta će biti sa ovim zemljištem? Hoćete li opet istu odluku predlagati Općinskom vijeću?
Kompletna procedura dodjele zemljišta je završena i privedena kraju. Ne moramo je ponavljati. Ljudi koji su glasali za odluku ponovo bi imali isti stav. Vidjet ćemo šta će biti u narednom periodu.

• Javni poziv za dodjelu građevinskog zemljišta objavljen je prije usvajanja Zakona o koncesijama. Vijećnici su inzistirali na ovom zakonu iako ne može biti proveden retroaktivno.
Zakon ne može biti primijenjen re-troaktivno. Zakon o koncesijama bila je  jedina dlaka za koju su se pojedini vijećnici mogli hvatati. Jednostavno ako je na klubu donesena odluka da vijećnici moraju glasati na određeni način, to mora biti i ispoštovano. Zakon o koncesijama i građevinskom zemljištu nemaju nikakve veze. To su dva različita pojma.

• Kako komentarišete pozivanje vijećnika na komunikaciju Općine Stari Grad i Vlade KS?
Vijećnici ne čitaju materijal, ne slušaju. Odgovor prema mini-
stru saobraćaja KS nisam pročitao na prošloj, kako su to oni rekli, nego na pretprošloj sjednici Općinskog vijeća. Ponovo sam im pročitao isto pismo kao i prije dvije sjednice. Pošto su već kre-
nuli u predizbornu kampanju imaju sada prilike i mogućnosti da se pravdaju pred ljudima.

• Zašto ste s dnevnog reda povukli tri tačke koje se odnose na Kvadrant XII?
Imao sam informacije da su određeni vijećnici zauzeli politički stav u vezi sa ovim odlukama. Odnosno da neće podržati ni ovu, a ni tačku za podzemne garaže. Nisam želio da dođemo u situaciju da se trošimo na ovoj tački. Ako neko razmišlja menadžerski onda je bolje odjednom uzeti novac za 600 metara kvadratnih. To je negdje oko četiri do 4,5 miliona KM i to pod uslo-vom da hipermarket u Kvadrantu XII prodamo. Danas je teško naći nekoga ko će izdvojiti toliki novac. Nikad nam nije kasno prostor dati pod najam također putem javnog konkursa. To je uvijek solucija koja vam preostaje i od koje čovjek, htio-ne htio, ne može pobjeći. Da su ove dvije tačke prošle, budžet Općine Stari Grad bio bi veći minimum za šest miliona KM.

• Na prošloj sjednici Općinskog vijeća najavili ste da će budžet Općine Stari Grad u narednoj godini, ako Vijeće donese ispravne odluke, biti najveći u historiji Općine. Jeste li mislili na ovo?
Upravo. Sa ovih šest miliona i nacrtom kojeg smo planirali za iduću godinu budžet Općine Stari Grad za 2012. godinu bio bi oko 23 miliona KM. Ovome svakako trebamo dodati i prenesena sredstva iz prethodne godine, što znači da bi budžet bio oko 25, odnosno 26 miliona KM.

Hipermarket pod zakup

• Kakva je sudbina hipermarketa?
Hipermarket sada ide na konkurs. Ne želim se s tim previše opterećavati. Ko da više po kvadratnom metru, taj će ga i koristiti. Umjesto četiri mili-ona KM, koje je Općina mogla odmah inkasirati, mjesečno će imati određenu sumu novca koja će biti utvrđena nakon provođenja javnog konkursa o davanju prostora pod zakup. 

• Završena je gradnja Kvadranta XII, što nije jedini uspješno realizovani projekat. Koliko je novca tokom 2011. godine uloženo u realizaciju projekata i možete li izdvojiti najznačajnije?
Ukupna ulaganja tokom 2011. godine bila su viša od 14,1 miliona KM. Iz budžeta Općine potrošeno je gotovo deset miliona KM, a preostali iznos odnosio se na donacije. Za izgradnju objekata svih namjena iz budžeta je obezbijeđeno više od 5,6 miliona KM, sanaciju ulica i trgova više od 2,2 mi-liona KM, potpornih zidova i rukohvata oko 350.000 KM, a rekonstrukciju vodovodne i kanalizacione mreže blizu 200.000 KM. Od najznačajnijih projekata svakako bih izdvojio Kvadrant XII čija je gradnja koštala 3,812.000 KM, Osnovnu školu „Sedrenik“ na što je potrošeno oko 3,6 miliona KM, zgradu za interno raseljene osobe u Brusuljama koja je koštala oko 900.000 KM. Gradnja zgrade koštala je oko 600.000 KM, ali je Općina obezbijedila zemljište, dokumentaciju, te sve subjekte oslobodila od plaćanja rente, pa je njena ukupna vrijednost oko 900.000 KM. Ne smijemo zaboraviti rekonstrukciju Sarača, Mjedeničkog potoka, Ulice Iza gaja, gradnju mosta i puta na Obhodži.    

• Općina Stari Grad posebnu pažnju posvetila je spomenicima kulture. Šta je urađeno u ovoj oblasti?
Činjenica je da se više od 85 odsto kulturno-historijskih objekata nalazi na teritoriji naše općine, ali je i činjenica da nismo nadležni za njihovu zaštitu. Unatoč tome i ove godine značajan novac uložili smo u njihovu zaštitu. Sa 40.000 KM smo finansirali obno-vu Višegradske kapi-kule, s 91.000 KM sanaciju Vratničkog bedema, sa 100.000 KM zaštitu Arheološkog pa-rka „At mejdan“. Po 15.000 KM donirali smo sarajevskoj Katedrali i Staroj pravoslavnoj crkvi. Uređenje Sebilja koštalo je 5.000 KM.

Općina Stari Grad nastavila je s praksom uspostavljanja saradnje sa općinama iz susjednih i zemalja u regionu. S kojim općinama je ove godine potpisan sporazum?
U maju ove godine potpisali smo Sporazum o saradnji sa skopljanskom Opštinom Karpoš (Makedonija), a u oktobru s Općinom Kepez (Turska). S pre-dstavnicima Grada Kragujevca iz susjedne Srbije u oktobru smo potpisali Pismo namjere, što je preduslov za potpisivanje Sporazuma o saradnji i sa ovom loka-
lnom zajednicom. U posljednje tri i po godine uspostavili smo saradnju s više općina i gradova iz Turske, Srbije, Slovenije, Makedonije, Albanije, Kosova, Crne Gore, Italije. Ova saradnja nije ostala samo na papiru. Do sada smo s pobratimskim općinama realizovali niz projekata, što potvrđuje i stanje na terenu.

Obrazovanje

• Prije tri mjeseca na mjesto pomoćnika Službe za obrazovanje postavljena je Amina Deljković. Koji su pomaci u ovoj Službi evidentirani s dolaskom nove pomoćnice?
Unapređenja djelovanja dostignuta u ovom periodu odnose se na metodolo-giju rada, sadržaj djelovanja, saradnju sa ostalim službama i odsjecima, kao i upravljanje ljudskim potencijalima. Metodološki je preciziran način saradnje s predškolskim ustanovama, osnovnim školama, nevladinim organizacijama i insti-tucijama i pojedincima s kojima Služba realizuje programe rada. Odnos ostalih službi i pojedinaca u Općini prema ovoj Službi je uznapredovao, što stimuliše uposlenike da postižu bolje rezultate u radu. Uvođenje timskog rada doprinijelo je kvalitetu i efikasnosti, što se najbolje potvrdilo kod izrade Pravilnika o stipendiranju učenika i studenata, ali i Strategije osnovnog odgoja i obrazovanja i opsežne i ozbiljne pripreme za izradu projekata kojim ćemo aplicirati za EU  i IPA fondove. Služba ima kapaciteta i mogućnosti da sa službama, sektorima, školama, institucijama, nevladinim organizacijama i pojedincima realizira niz ambicioznih poduhvata koji su u funkciji poboljšanja urbanog življenja u Starom Gradu.

ponedjeljak, 26. prosinca 2011.

35. sjednica Općinskog vijeća Stari Grad - Sarajevo

Sjednica Općinskog vijeća Stari Grad, 35. po redu, održat će se 28. decembra, 2011. godine /srijeda/ u 14:00 sati u Velikoj sali Općine Stari Grad - Sarajevo.



Za 35. Sjednicu Općinskog vijeća predložen je sljedeći dnevni red:

1.Usvajanje Zapisnika o radu sa 34. sjednice Općinskog vijeća Stari Grad Sarajevo, održane 30.11.2011. godine;
2. Program rada Načelnika Općine Stari Grad Sarajevo za 2012. godinu;
3. Informacija o aktivnostima Načelnika Općine Stari Grad Sarajevo u 2011. godini – video prezentacija;
4. Prijedlog Odluke o preraspodjeli sredstava iz Budžeta Općine Stari Grad Sarajevo za 2011. godinu na razdjelu Jedinstvenog organa uprave;
5. Prijedlog Budžeta Općine Stari Grad Sarajevo za 2012. godinu;
6. Prijedlog Odluke o izvršavanju Budžeta Općine Stari Grad Sarajevo za 2012. godinu;
7. Prijedlog Odluke o dodjeli zahvalnice Općine Stari Grad Sarajevo;
8. Prijedlozi odluka iz oblasti poslovnih prostora:
a) Prijedlog Odluke o dodjeli na korištenje poslovnog prostora u Ulici Čumurija br.8;
b) Prijedlog Odluke o dodjeli na korištenje poslovnog prostora u Ulici Pehlivanuša br.4;
c) Prijedlog Odluke o dodjeli u zakup poslovnog prosotra u Ulici M.Ć.Ćatića br. 29;
d) Prijedlog Odluke o dodjeli u zakup poslovnog prostora u Ulici M.Paše Sokolovića br. 12;
e) Prijedlog Odluke o dodjeli u zakup poslovnog prostora u Ulici Zelenih beretki do broja 4;
9. Prijedlozi Odluka o prodaji poslovnih prostora zakupcima:
a) Prijedlog Odluke o prodaji poslovnog prostora u ulici Čurčiluk veliki broj 67, zakupcu Karavdić Salahudinu;
b) Prijedlog Odluke o prodaji poslovnog prostora u ulici Gazihusrefbegova broj 2, zakupcu Hadžikalfagić Nihadu;
c) Prijedlog Odluke o prodaji poslovnog prostora u ulici Gazihusrefbegova broj 2, zakupcu Fočo Asimu;
10. Informacija o provođenju Odluke o prodaji poslovnih prostora;
11.Prijedlog Zaključka o usvajanju Inicijative za izmjenu naziva ulice Hamida Dizdara;
12. Informacija o provođenju Odluke o postavljanju firmi, reklama i drugih sadržaja na građevinama i fasadama i uređenju fasada na području Općine Stari Grad Sarajevo;
13. Informacija o provođenju dokumenata prostornog planiranja;
14. Izvještaj o vršenju inspekcijskog nadzora u oblasti urbanizma i građenja;
15. Informacija o aktuelnim pitanjima iz oblasti socijalne zaštite;
16. Prijedlozi iz oblasti imovinsko pravnih odnosa;

I - Utvrđivanje prava vlasništva na gradskom građevinskom zemljištu:
1. Alić Tahir
2. Babić Seada i Ramiza
3. Bikić Mirsada
4. Haljiti Hašija
5. Kajanija Ševkija
6. Panjeta Sakib
7. Sarač Namik i Emina
8. Zec Dževad

II – Odluka o gubitku statusa javnog dobra u općoj upotrebi:
1. Pravobranilaštvo Općine Stari Grad Sarajevo

III - Ponuda
1. Muharemović Nadžija

IV- Ostalo:
1. Česir Esad (izmjena rješenja)
2. Džemidžić Zahid i Fatima (izmjena rješenja)
3. Fond Memorijala (dodjela zemljišta)

17. Pitanja i inicijative općinskih vijećnika.

Preuzmi sav materijal za vijece!